لوله پلی اتیلن 1800 میلیمتر، یک لوله سبک و پر استفاده و محبوب برای مصارف مختلف از جمله انتقال مایعات می باشد. شرکت پخش لوله و اتصالات آب و گاز آبراه با ارائه انواع مختلف لوله های پلی اتیلن با کیفیت در سایزهای مختلف در نظر دارد، تا بهترین خدمات و محصولات را به شما عزیزان ارائه نماید.

معرفی لوله های پلی اتیلن 1800 میلیمتر

لوله پلی اتیلن 1800 میلیمتر، یکی از لوله های پلی اتیلن در سایز بزرگ است که در صنعت کاربردهای فراوانی داشته و در سال های اخیر بسیار مورد توجه صنعتگران قرار گرفته است. این نوع لوله از مواد اولیه PE 100 و PE 80 ساخته شده اند. منظور از 1800 میلیمتر، قطر لوله می باشد. لوله های پلی اتیلن 1800 میلیمتری که از PE 100 ساخته شده اند، نسبت نوع دیگر مواد اولیه حجم کمتری داشته و انعطاف پذیری آن بیشتر می باشد. لوله های پلی اتیلن در فشار کاری مختلفی تولید می شوند. معمولا فشار کاری این لوله ها بین 4 تا 12 بار به صورت شاخه ای می باشد. طول هر لوله و هر شاخه متنوع بوده و بسته به نوع مصرف و کاربرد می تواند متفاوت باشد. در ادامه اما بیشتر با کاربردها و مزایای استفاده از این لوله پلی اتیلن 1800 میلیمتری آشنا خواهیم شد.

کاربرد لوله پلی اتیلن 1800 میلیمتر

لوله های پلی اتیلن کاربردهای متعددی در صنعت و انتقال مواد مختلف دارند. لوله پلی اتیلن 1800 میلیمتر نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. برای انتقال آب در مناطق خشک و کم آب معمولا از این نوع لوله های استفاده می گردد. همچنین برای انتقال سیالات مجاز تحت فشار نیز در صنعت کاربردهای فراوانی داشته و بسیار پرکاربرد است. گذشته از این ها در برخی سیستم های آتش نشانی و یا حتی برای انتقال آب دریا به مناطق و شهرهای کم آب نیز استفاده می شود. به طور کلی این نوع لوله برای انتقال آب در سطوح و کاربردهای مختلف بسیار مورد استفاده قرار گرفته و به سبب مقاومت بالایی که نسبت به فشار بالا دارد، معمولا از جمله محبوب ترین لوله های انتقال آب و مایعات می باشد.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: لوله و اتصالات پنج لایه تلفیقی

مزایا استفاده از لوله های پلی اتیلن 1800 میلیمتر

لوله های پلی اتیلن 1800 میلیمتر، مزایا فوق العاده زیادی دارند که باعث شده است، اغلب از این نوع لوله ها در مصارف گوناگون استفاده شود. از جمله مزایای بسیار خوب لوله پلی اتیلن 1800 می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

عوامل موثر در قیمت لوله پلی اتیلن 1800 میلیمتر

برای خرید لوله پلی اتیلن نمی توانیم یک قیمت ثابت را مشخص کنیم. قیمت این نوع لوله های به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از عوامل موثر در قیمت گذاری این نوع لوله پلی اتیلن، فشار کاری آن است. هر چه فشار کاری این نوع لوله بیشتر باشد، قیمت تمام شده لوله نیز افزایش خواهد یافت. گذشته از این ها وزن لوله و قطر آن نیز از عوامل بسیار مهم در قیمت گذاری لوله های پلی اتیلن می باشند. برای مثال در لوله های پلی اتیلن 1800 میلیمتری، قطعا قیمت تمام شده نسبت به لوله های 500 میلیمتری بیشتر است. البته مواد اولیه به کار رفته در ساخت این نوع لوله ها نیز می توانند تاثیر مستقیم در قیمت لوله داشته باشند.