آیا می دانید لوله پلی اتیلن چیست؟ آیا از کاربرد لوله پلی اتیلن اطلاع دارید؟ به نظر شما دلایل استفاده روزافزون از لوله پلی اتیلن چیست؟ جهت پاسخ به سوالات ذکر شده بهتر است در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با ویژگی های این محصول آشنا شده و آن را بهتر بشناسید.

لوله پلی اتیلن چیست؟

اگر می خواهید بدانید لوله پلی اتیلن چیست، باید توجه داشته باشید که لوله های پلی اتیلن نسل جدید از لوله ها بوده که دارای مشخصات منحصر به فرد بوده از این رو کاربرد متنوعی دارد. این لوله ها از مواد اولیه پلی اتیلن در گریدهای مختلف تجاری ساخته می ‌شود. به طور کلی باید بدانید پلی اتیلن یک پلیمر بسیار ساده است که در صنعت پلاستیک کاربردهای زیادی دارد. کیفیت بالا و قابل اطمینان بودن لوله و اتصالات پلی اتیلن موجب شده است که امروزه این محصول کاربردهای زیادی در موارد مختلف داشته باشد.

جهت اطلاع از بروزترین قیمت های لوله پلی اتیلن به این صفحه مراجعه کنید.

کاربرد لوله پلی اتیلن در آبرسانی

پس از اینکه دریافتید لوله پلی اتیلن چیست، اگر بخواهید بدانید مهمترین کاربرد لوله پلی اتیلن چیست، باید توجه داشته باشید که این لوله ها کاربردهای گسترده ای دارد که مهمترین دلیل آن ویژگی های متمایز آن از سایر لوله ها می باشد. به طوری که امروزه لوله های پلی اتیلن ایده آل ترین گزینه برای سیستم های انتقال آب، فاضلاب شهری و صنعتی به شمار می رود. در ۵۰ سال گذشته کاربرد انواع لوله پلی اتیلن در تاسیسات شهری و خطوط انتقال آب بسیار افزایش یافته است زیرا این لوله ها به دلیل عدم خوردگی و عدم رسوب گذاری هزینه های اجرا و نگهداری تاسیسات شهری را بسیار کاهش داده از این رو گزینه مناسبی خواهد بود. از طرفی باید بدانید لوله های پلی اتیلن زنگ نمی زنند و در برابر خوردگی مقاومت زیادی دارد از این رو برای جمع آوری و انتقالات سیالات فاضلابی راه حلی بسیار مناسب خواهد بود.

کاربرد لوله پلی اتیلن در آبرسانی

کاربرد لوله پلی اتیلن در معدن و فرودگاه

امر دیگری که بعد از پاسخگویی به لوله پلی اتیلن چیست؟ باید به آن توجه داشته باشید کاربرد این لوله ها در معادن می باشد. به طوری که لوله و اتصالات پلی اتیلن گزینه ای بسیار مناسب برای خطوط دوغاب، آبگیری معدن، حمل و نقل آب، شستشوی زغال سنگ، مواد شیمیایی و غیره می باشد. این لوله ها در سخت ‌ترین شرایط عملیاتی در معادن سراسر کشور کارایی خود را به اثبات رسانده اند و از این رو امروزه کاربردهای معدنی و صنعتی زیادی دارند. دیگر کاربرد لوله پلی اتیلن در فرودگاه ها می باشد به طوری که اگر بخواهید در فرودگاه ها برای مسیر کابل های برق و تلفن و سیستم‌ های ارتباطی، انتقال جمع آوری فاضلاب و  آب باران، انتقال آب تاسیسات و سیستم و بسیاری از موارد دیگر از روش های سنتی استفاده کنید بسیار زمان بر و پرهزینه خواهد بود اما لوله های تک جداره و دوجداره کاروگیت پلی اتیلن گزینه ای بسیار مناسب بوده زیرا از گروه لوله های مدرن، کم هزینه، مقاوم و بادوام می باشند که به راحتی می توان در موارد مختلف از آن استفاده نمود.

 

دیگر کاربردهای لوله پلی اتیلن

حال اگر باز هم بخواهید بدانید که دیگر کاربرد لوله پلی اتیلن چیست؟ باید توجه داشته باشید که این لوله ها در راه آهن و قطار شهری کاربرد دارد به طوری که استفاده از لوله های پلی اتیلن در صنعت راه آهن جایگاه خود را به دست آورده و به سرعت در حال افزایش است زیرا لوله های پلی اتیلن در برابر جریان های ولگرد الکتریسیته مقاومت داشته و انتخاب ایده آل برای پروژه ‌های قطارهای شهری می باشد. استفاده از این لوله ها در کشاورزی به دلیل نصب آسان، کم هزینه بودن، عمر طولانی، سبک بودن، انعطاف پذیری، دوام و استحکام بالا و بسیاری از موارد دیگر نیز بی نظیر می باشد.

همچنین در کشاورزی از این لوله ها می توان جهت انتقال کود و سموم کشاورزی نیز استفاده کرد به طوری که سایزهای بزرگ لوله های پلی اتیلن در انتقال آب پرفشار و در شبکه‌ های تقسیم آب مورد استفاده قرار می ‌گیرد. علاوه بر این باید بدانید لوله های پلی اتیلن در سیستم لوله کشی کشتی ها و صنایع دریایی، قایق های مسافرتی و تفریحی، ناوگان های دریایی، سازه های دریایی و سکوهای دریایی مناسب است زیرا دارای بهره‌ وری بسیار بالایی می باشد. استفاده از این لوله ها در فضاهای سبز شهری برای آبیاری و جمع آوری آب های اضافه و آب نما ها بسیار مناسب می باشد. دیگر کاربرد آن جهت آبیاری و جمع آوری آب های اضافی زمین های ورزشی فوتبال، گلف و غیره است‌. همچنین از این لوله ها می توان برای لایروبی استفاده کرد که می‌ توان گفت این کاربرد جزو جدیدترین و آخرین کاربردهای متنوع لوله پلی اتیلن به شمار می رود.

 

ویژگی های لوله پلی اتیلن چیست؟

حال با وجود آنچه در خصوص کاربردهای بسیار متنوع و مختلف لوله های پلی اتیلن بیان شد شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که ویژگی لوله پلی اتیلن چیست؟ که موجب شده استفاده از این لوله ها روز به روز بیشتر شود. توجه داشته باشید یکی از مهمترین ویژگی این لوله ‌ها، وزن پایین آن است به طوری که وزن پایین اتصالات و لوله های پلی اتیلن نسبت به دیگر لوله های فولادی و بتنی این امکان را به کاربر می دهد تا به راحتی این لوله ها را نصب کرده و در صورت نیاز جابجا کند.

مقاومت لوله های پلی اتیلن در برابر ضربه نیز بسیار مورد توجه افراد قرار می‌ گیرد زیرا می‌ توان از این لوله ها در مکان هایی که نیاز به به بکارگیری لوله های با مقاومت در برابر فشارهای بالا باشد استفاده کرد. همچنین توجه داشته باشید لوله های پلی اتیلن در برابر سایش بسیار مقاوم بوده از این رو این لوله ها علاوه بر اینکه از آسیب های جوندگان در امان هستند در اثر عبور مواد شیمیایی از آن نیز هیچ گونه آسیبی نخواهد دید. نکته دیگر در خصوص ویژگی انواع لوله پلی اتیلن زبری بسیار پایین آن می باشد که این امر موجب جریان پذیری عالی لوله ها شده است.

ویژگی های لوله پلی اتیلن چیست؟

انعطاف پذیری و اتصال پذیری لوله پلی اتیلن

در خصوص دیگر انواع ویژگی ها و مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن باید به انعطاف پذیری بسیار بالای آن اشاره کرد به طوری که این لوله ها دارای شعاع خمش و مناسب بوده و این امر موجب شده است تا کاربر بتواند با سهولت در مکان های مختلف از این لوله ها استفاده کند. جالب است بدانید شعاع مجاز خمش این لوله ها به طور متوسط ۲۰ برابر قطر خارجی آن می باشد. اما در جواب به سوال مهمترین ویژگی لوله پلی اتیلن چیست می‌ توان گفت اتصال پذیری راحت لوله ها امری است که بسیار مهم تلقی می شود زیرا این ویژگی لوله های پلی اتیلن موجب صرفه جویی در هزینه اتصال شده است به طوری که باید بدانید شاخه های لوله پلی اتیلن به روش های مختلف به یکدیگر متصل می شوند.