در این متن می خواهیم اطلاعاتی در مورد هندبوک لوله پلی اتیلن و ویژگی های آن به شما ارائه دهیم. به طور کلی هندبوک ها کتاب هایی بسیار جامع و مفصل در رابطه با یک موضوع خاص می باشند و در درون آن ها، انواع روش ها و دستورالعمل ها نوشته شده است. با وجود آن که نام این کتاب ها، هندبوک است، اما آن ها اصلا کتاب های کوچکی نیستند و به طور معمول در چند جلد بسیار بزرگ به فروش می رسند.

دلیل داشتن حجم زیاد این نوع کتاب ها آن است که یک موضوع خاص را، از زوایا و جوانب گوناگون و متفاوت بررسی می نمایند. لازم به ذکر است که در جهان امروز، هندبوک های دیگر به شکل فیزیکی انتشار پیدا نمی کنند بلکه به طور دیجیتالی عرضه می گردند.

ما در این متن می خواهیم درباره هندبوک لوله پلی اتیلن که فقط در رابطه با موضوع لوله های پلی اتیلن مطلب دارد، توضیحاتی را برای شما بیان نماییم.

هندبوک لوله پلی اتیلن و ویژگی های آن

هندبوک لوله پلی اتیلن، یک کتابی می باشد که به ارائه موضوعات تخصصی در رابطه با لوله های پلی اتیلن پرداخته است.

لوله های پلی اتیلن نیز، همچون مواد مصرفی و لوازم های تاسیساتی، دارای هندبوک می باشند. در درون این هندبوک ها، اطلاعات و راهنمایی های کامل و جامعی در مورد بهره گیری از لوله های پلی اتیلن نوشته شده و به طور مفصل توضیح داده است.

لوله های پلی اتیلن در کل به دو نوع لوله های تک جداره و لوله های دو جداره تقسیم بندی می شوند که در مورد هر یک از این مدل ها، یک هندبوک جداگانه در جهان موحود می باشد.

همچنین هر یک از این دو هندبوک نام برده شده، دارای فصل های مختلفی هستند که در درون هر یک از این فصل ها، اطلاعات مفیدی در رابطه با یک موضوع خاص بیان شده است.

هندبوک های لوله های پلی اتیلن تک جداره از شانزده فصل تشکیل شده اند و هندبوک های دو جداره، هشت فصل را شامل می شوند. در ادامه در مورد هر یک از این هندبوک ها اطلاعات بیشتر را به شما ارائه خواهیم کرد.

هندبوک لوله پلی اتیلن تک جداره

هندبوک پلی اتیلن تک جداره به وسیله انجمن PPI انتشار یافته است و یک مرجع کامل برای انواع مطلب ها و کتاب های انتشار یافته در این زمینه می باشد.

این هندبوک در میان تمامی استاندارد های نوشته شده در درون این حوزه، به عنوان یک مرجع شناخته شده است و این نکته، جزو موضوعات بسیار واضح و آشکار می باشد.

هندبوک لوله پلی اتیلن به طور کلی شامل شانزده فصل است و زبانی که با آن انتشار یافته است، زبان انگلیسی می باشد.

شما می توانید فایل های انگلیسی این هندبوک ها را به آسانی در درون سایت های اینترنتی مختلف یافت کنید و از آن ها استفاده نمایید.

در رابطه با ترجمه کردن این کتاب به زبان فارسی باید گفت که در سال های اخیر، افراد بسیار زیادی برای ترجمه آن سعی و تلاش کردند و تمام کوشش خود را جهت انتشار این هندبوک به کار گرفتند تا جایی که اولین فصل این کتاب، به میزان محدودی انتشار پیدا کرد، اما بقیه فصل های باقی مانده آن، به یک سری از دلایل نا مشخص به فارسی ترجمه نگردید و انتشار نیافت.

اگر شما نیاز زیادی به خواندن این کتاب و کسب اطلاعات در مورد لوله پلی اتیلن تک جداره دارید، بهتر است که از کتاب اصلی آن که به زبان انگلیسی است، بهره گیرید و برای رفع کردن ابهام های خود، از متن ها و سایت های اینترنتی استفاده نمایید.

فصل های هندبوک لوله پلی اتیلن تک جداره

همان طور که گفته شد، هندبوک لوله پلی اتیلن تک جداره دارای شانزده فصل می باشد. فصل اول آن، معرفی لوله پلی اتیلن است.

فصل دوم این کتاب در رابطه با بازرسی و ملاحظات ایمنی و آزمایش ها می باشد.

در فصل سوم در مورد ویژگی مواد های اولیه توضیح داده شده است.

فصل چهارم این کتاب راجع به ساختن و اتصال های لوله های پلی اتیلن می باشد.

در فصل پنجم در رابطه با تست های استاندارد ها جهت سیستم لوله کشی نوع پلی اتیلن توضیح داده شده است.

فصل ششم در مورد طراحی کردن سیستم لوله کشی پلی اتیلن است.

فصل هفتم این هندبوک، به موضوع نصب کردن زیرزمینی لوله پلی اتیلن می پردازد. فصل هشتم این کتاب درباره برنامه های کاربردی، فصل نهم در مورد رویه و مراحل اتصال لوله ها، فصل دهم در رابطه با چگونگی نصب کردن در دریا، فصل یازدهم در مورد بازسازی خط های لوله، فصل دوازدهم درباره حفاری کردن به صورت افقی جهت دار، فصل سیزدهم در رابطه با برنامه های کاربردی HVAC، فصل چهاردهم در مورد لوله و مجرا، فصل پانزدهم درباره روش های عمومی تعمیر لوله آب و فصل شانزدهم در رابطه با ترکیدن لوله ها می باشد.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: قیمت خرید لوله پلی اتیلن سایز 25 میلیمتر

خواندن هر کدام از این فصول گفته شده هندبوک لوله پلی اتیلن تک جداره می تواند کمک زیادی به شما کند تا از چگونگی استفاده و بهره وری از لوله های پلی اتیلن، به طور کامل آگاه شوید و بتوانید از تمام کارایی های این لوله ها، به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید.

هندبوک پلی اتیلن دو جداره

هندبوک لوله پلی اتیلن دوجداره کاروگیت، در اصل یک راهنما برای بهره گرفتن از لوله های دو جداره کاروگیت می باشد.

در درون این هندبوک، درباره تاریخچه لوله پلی اتیلن، پیوند های مولکولی، معرفی کردن لوله کاروگیت، چگونگی نصب کردن و دیگر موضوعات و دستورالعمل ها مثل چگونگی کنترل کردن کیفیت و روش های طراحی کردن آن ها پرداخته شده می باشد. این هندبوک نیز به زبان انگلیسی انتشار پیدا کرده است و شامل هشت فصل است.

شما می توانید این هندبوک را نیز از سایت های مختلف اینترنتی، البته با متن اصلی و زبان انگلیسی، دانلود کنید و از آن استفاده نمایید.

فصل های هندبوک پلی اتیلن دو جداره

هندبوک لوله پلی اتیلن دو جداره به طور کلی دارای هشت فصل است. اولین فصل این کتاب به تاریخچه و شیمی فیزیک HDPE پرداخته است.

فصل دوم آن به برآورد کردن میزان و مقدار جریان پذیری می پردازد. فصل سوم این هندبوک راجع به کاربرد های لوله های پلی اتیلن کاروگیت است.

فصل چهارم آن، در مورد ساختار لوله می باشد. فصل پنجم این کتاب در رابطه با روش طراحی کردن سیستم لوله کشی لوله های کاروگیت است.

فصل ششم این کتاب، درباره روش نصب کردن لوله کاروگیت، فصل هفتم در رابطه با میزان دوام و طول عمر کاروگیت و فصل هشتم، در مورد تضمین کردن کیفیت لوله کاروگیت و کنترل کردن آن می باشد.

هندبوک لوله پلی اتیلن دوجداره یک کتاب بسیار کامل و جامع درباره لوله های پلی اتیلن دوجداره است.

هندبوک لوله های پلی اتن و نکات آن

هندبوک لوله پلی اتیلن یک کتاب بسیار خوب و جامع در رابطه با موضوعات مختلف لوله های پلی اتیلن می باشد که در جلد مختلف تک جداره و دو جداره انتشار یافته است. با تشکر از شما که تا این لحظه با ما همراه بودید.