لوله پلی اتیلن 800 یکی از انواع لوله پلی اتیلن است که در صنعت ساختمانی، تاسیسات و انتقال سیالات به ویژه آب کاربرد فراوانی دارد. در ابتدا خوب است بدانید که لوله های پلی اتیلن در اندازه ها و قطرهای گوناگونی تهیه و تولید می شوند. پلی اتیلن 800 نیز یکی از انواع این محصولات است، که در ادامه با آن آشنا شده و انواع کاربرد آن را به اختصار بیان می کنیم.

معرفی لوله پلی اتیلن 800

لوله پلی اتیلن 800 همانطوری که از نام آن مشخص است، با قطر داخلی 800 میلیمتر تولید شده و در تاسیسات ساختمانی نقش بسیار مهمی دارد. این لوله از جنس پلی اتیلن است و برای انتقال آب، فاضلاب و دیگر سیالات استفاده می شود. در واقع می توان این لوله ها را مهمترین محصول در انتقال فاضلاب شهری و پساب های واحدهای مسکونی، منازل و دیگر واحدهای کوچک دانست.

همچون دیگر محصولات پلی اتیلن، لوله های 800 میلیمتری هم باید با کیفیت و استاندارد بالایی تهیه بشوند، تا بتوانند در برابر انواع فشارها و ضربه ها مقاوم بوده و البته در دمای بسیار زیاد یا بسیار کم، دچار آسیب نشوند. بر همین اساس یکی از مهمترین فاکتورهای لوله پلی اتیلن 800 میلیمتر ابعاد و میزان مقاومت آن است.

عمر این لوله ها طولانی است و وزن بسیار کمی دارند. همچنین به دلیل رسوب ناپذیری، نقریبا سطح داخلی آنها کاملا صیقلی بوده و می توانند تا دمای بسیار بالا مقاومت خود را حفظ نمایند. همچنین خوب است بدانید که این لوله ها در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید، جوندگان زیرزمینی مانند موش و میکرو ارگانیسم ها مقاوم هستند. به عنوان آخرین نکته از لوله های 800 میلیمتری نیز بخاطر داشته باشید که نصب و راه اندازی آنها بسیار سریع و البته راحت است.

انواع لوله های پلی اتیلن 800

لوله های پلی اتیلن 800 با کاربرد انتقال فاضلاب های شهری شناخته شده و در طول 6 متر تولید می شوند. خوب است بدانید که تمامی محصولات تولیدی به وسیله انواع رینگ ها و کوپلر ها به هم متصل شده و با همپوشانی کامل یکی از ضروریات تاسیساتی شناخته می شوند.

همچنین با توجه به کاربری این محصول، نحوه اتصال و همپوشانی آنها بسیار مورد توجه است تا به این ترتیب از هرگونه نشتی جلوگیری کرده و البته عمر مفید طولانی داشته باشد. عمر مفید این محصول موجب شده تا هزینه های مرمت و بازسازی تاسیساتی نیز تا حد زیادی کاهش پیدا کند. در حال حاضر نیز در سطح مدیریت شهری، فاضلاب شهری، آب های سطحی و موارد مشابه از لوله پلی اتیلن 800 استفاده می شود.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: قیمت لوله کاروگیت در یاسوج

کاربرد لوله پلی اتیلن 800

پیشتر گفتیم که پلی اتیلن 800 میلیمتر برای انتقال فاضلاب شهری استفاده می شود. خوب است بدانید که این انتقال در 4 دسته فاضلاب های سریع، فاضلاب های بهداشتی، فاضلاب های زیر سطحی و انتقال آب باران استفاده می شود. در حال حاضر این لوله ها، پرکاربردترین محصولات انتقال سیالات در سطح جهان شناخته می شوند و بر اساس استانداردها و تعاریف تولیدی، می توانند بین 16 تا 31.5 کیلونیوتن مقاومت مکانیکی داشته باشند.

قیمت لوله های پلی اتیلن 800

قیمت لوله های پلی اتیلن 800 منوط به شرایط بازار جهانی و وضعیت بورس است، زیرا قیمت نهایی فروش این لوله ها باید تمامی هزینه های کارخانه، مواد اولیه، حمل و نقل آن را در بر بگیرد. همچنین در میان انواع لوله ها، قیمت لوله های دوجداره از یک جداره بیشتر است. علت این بالا بودن قیمت نیز کیفیت و مقاومت محصول است.

در انتها امیدواریم به خوبی راهنمایی و معرفی لازم را مطرح کرده باشیم، شما نیز پیش از سفارش هر کدام از محصولات با مراجعه به وب سایت ما می توانید دیگر معرفی ها و راهنمایی های لازم را مطالعه بفرمایید. همچنین تمامی مشاوران و متخصصان ما در زمینه راهنمایی بیشتر و معرفی محصولات به شما مشاوره ارائه می دهند تا با خیال راحت برای پروژه های خود سفارش داده و از توسعه کار راضی باشید.