لوله های پلی اتیلن در ابعاد و سایزهای مختلف یکی از پرمصرف ترین تجهیزات تولید شده توسط فناوری های پتروشیمی داخلی و خارجی هستند. لوله پلی اتیلن 630 میلیمتر از جمله ابعاد کاربردی این نوع از لوله ها در سیستم آبیاری قطره ای و تحت فشار می باشد که از مقاومت بسیار زیادی در برابر اشعه مخرب نور خورشید برخوردار بوده و دارای طول عمری نسبتا بالا می باشد.

لوله پلی اتیلن 630 میلیمتر

این نوع از لوله های پلی اتیلن دارای ضخامت جدار 630 میلیمتر بوده و توسط مواد اولیه PE100 با استفاده از تکنیک ها و تکنولوژی های نوین اروپایی در حیطه صنعت پتروشیمی تولید و به بازار مصرف عرضه می شوند. این نوع لوله پلی اتیلن مانند دیگر سایزهای لوله های پلی اتیلنی دارای کاربرد تخصصی و مزایای بسیار زیادی است که از مهمترین آن ها می توان به استفاده در خطوط اصلی انتقال آب، انتقال آب دریا و سیستم های آتش نشانی اشاره نمود.

ویژگی لوله پلی اتیلن 630 میلیمتر

این ویژگی از جمله خصوصیات مشترک در تمامی سایزهای لوله های پلی اتیلن است. وزن پایین و حجم کم از ویژگی های بسیار مهم و قابل توجه در این محصولات است که توانسته است مشکل حمل و نقل، جا به جایی و شاخه ای بودن مسیر استفاده از لوله ها را برطرف نموده و تاثیر فراوانی در جذب مصرف کنندگان داشته باشد.

لوله های پلی اتیلن در سایزهای مختلف از جمله سایز 630 میلیمتر، دارای قدرت انعطاف پذیری و خم شوندگی بسیار زیادی بوده و توانسته است مشکل استفاده در مسیرهای پرپیچ و خم تاسیساتی و آبرسانی را به دلیل انعطاف پذیری بالای خود مرتفع نماید. خاصیت الاستیسیته از مهمترین و قابل توجه ترین ویژگی های ساختاری در لوله های پلی اتیلن است.

لوله های پلی اتیلنی 630 میلیمتر دارای سطحی صاف و صیقلی بوده و دارای قابلیت حرکت یکنواخت مایعات در مسیرانتقال می باشند. سطح صاف این لوله ها، مانع از تشکیل رسوبات شده و از این رو هیچ اختلالی در جریان حرکت مایعات ایجاد نخواهد شد.

یکی از مهمترین ویژگی های لوله های پلی اتیلن 630 میلیمتر، مقاومت بالا در برابر تغییرات فیزیکی و شیمیایی محیطی مانند سرما، گرما، یخ زدگی، خوردگی، پوسیدگی و زنگ زدگی بوده که تاثیر بسیار زیادی در افزایش طول عمر لوله ها خواهد داشت.

از دیگر ویژگی های بسیار مهم این نوع از لوله های پلی اتیلنی، مقاومت بسیار زیاد آن ها در برابر فشارهای شدید خارجی مانند زمین لرزه و وزن بالای ماشین های کشاورزی است که مانع از ایجاد پارگی، کشیدگی و خوردگی لوله ها خواهد شد.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: لوله پلی اتیلن در بجنورد

کاربرد لوله های پلی اتیلن 630 میلیمتر

قیمت لوله های پلی اتیلن در انواع مختلف

نکته بسیار مهم در خصوص استفاده از لوله های پلی اتیلنی و جایگزین کردن آن ها با لوله های فلزی بحث قیمت و هزینه های پرداختی است. باید توجه داشت که قیمت لوله های پلی اتیلنی در انواع مختلف و ضخامت های متفاوت آن، در رنج متفاوتی قرار داشته و تحت تاثیر عواملی مانند کارخانه تولید کننده (داخلی و یا خارجی)، نوع مواد اولیه مورد استفاده در ساخت لوله ها، ضخامت جدار لوله (اینچ یا میلیمتر) لوله، طول لوله پلی اتیلنی، میزان انعطاف پذیری لوله ها و بسیاری از فاکتورهای دیگر می باشد.

توصیه می شود جهت اطلاع از قیمت دقیق انواع لوله های پلی اتیلنی از جمله لوله پلی اتیلن 630 میلیمتر به سایت رسمی کارخانجات تولید کننده معتبر و صاحب نام در این زمینه مراجعه نموده و لیست قیمت ها را مشاهده نمایید. جهت سفارش و تهیه لوله های پلی اتیلنی در سایزهای مختلف از مشاورین فروش در این زمینه کمک گرفته و خریدی رضایت بخش را تجربه نمایید.