لوله پلی اتیلن 5 اینچ از پرمصرف ترین لوله ها برای استفاده در شبکه های آبرسانی شهری و روستایی به شمار می رود. دلیل اصلی کاربر زیاد این لوله ها، قطر متوسط، انعطاف پذیری بالا، مقاومت در برابر شرایط اسیدی، جلوگیری از رسوب ذرات موجود در فاضلاب و مقاوم در برابر رشد و تکثیر باکتری های موجود در فاضلاب ها می باشد. علاوه بر این، لوله های پلی اتیلن 5 اینچی در موارد دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرند که با مطالعه این مقاله بیشتر با آنها آشنا خواهید شد.

لوله های پلی اتیلن 5 اینچی چه ویژگی هایی دارند؟

لوله های پلی اتیلن به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود در صنایع مختلفی، مانند صنعت آب و فاضلاب، صنعت کشاورزی و صنایع گاز مورد استفاده قرار می گیرند. این لوله ها ابعاد و اندازه های گوناگونی دارند که لوله پلی اتیلن 5 اینچ یکی از پرکاربردترین لوله ها در صنعت آب و فاضلاب می باشد. لوله پلی اتیلن 5 اینچی بسیار بادوام بوده و از انعطاف پذیری خوبی برخوردار می باشد. سطح دیواره لوله های پلی اتیلن 5 اینچی کاملا صاف و یکنواخت است و به همین دلیل ذرات معلق و ساینده موجود در فاضلاب های شهری و روستایی به هیچ عنوان رسوب نخواهند کرد.

یکی دیگر از ویژگی های برجسته این نوع از لوله های پلی اتیلن، مقاومت بالای آنها در برابر محیط های اسیدی می باشد. به همین دلیل نصب آنها در خاک های دارای اسیدیته و با شوری بالا بلامانع خواهد بود و هیچ خللی در عملکرد آنها به وجود نخواهد آمد و دچار خوردگی نمی شوند.

موارد کاربرد لوله پلی اتیلن 5 اینچ

لوله پلی اتیلن 5 اینچی به دلیل قطر متوسطی که دارد یکی از پرکاربردترین لوله ها به عنوان خطوط فرعی آبرسانی و همچنین استفاده به عنوان انشعابات اصلی آب با جریان کم محسوب می شوند. علاوه بر این، از این نوع لوله ها برای جمع آوری آب های سطحی که در زمان بارندگی های شدید و یا بر اثر طغیان رودخانه ها در معابر عمومی به وجود می آیند نیز استفاده می شود. با استفاده از این لوله ها به راحتی می توان آب اضافی را به سمت شبکه اصلی فاضلاب هدایت کرد.

از دیگر موارد کاربرد لوله پلی اتیلن 5 اینچ می توانیم به انتقال آب فاضلاب های شهری و روستایی، استفاده در شبکه های آبیاری قطره ای، آبیاری بارانی، گازرسانی، انتقال دادن مواد شیمیایی، استفاده به عنوان محافظ کابل های برق و لوله های معدن اشاره کنیم.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: قیمت لوله کاروگیت در گرگان

نحوه اتصال لوله های پلی اتیلن 5 اینچ

اتصال لوله پلی اتیلن 5 اینچ در هر طولی به روش جوش لب به لب صورت می گیرد. به این صورت که 2 سر این لوله ها برای استفاده در موارد گوناگون به یکدیگر جوش داده می شوند. علاوه بر این ممکن است در برخی از موارد و بر حسب نیاز اتصال لوله های پلی اتیلنی 5 اینچی با اتصالات پلی اتیلنی انجام شود.

قیمت لوله پلی اتیلن 5 اینچ به چه عواملی بستگی دارد و چگونه تعیین می شود؟

قیمت تمام لوله های پلی اتیلن مانند لوله پلی اتیلن 5 اینچی به عوامل متعددی بستگی دارد و هر گونه تغییر قیمت در هر کدام از مواد اولیه مورد استفاده در ساخت این نوع لوله ها باعث متغیر شدن قیمت تمام شده لوله ها خواهد شد. به همین دلیل قیمت این لوله ها به طور روزانه نوسان دارد و نمی توان به طور قطعی درباره آن نظر دارد. به همین دلیل انتخاب مراکزی که لوله های پلی اتیلن را با قیمت کمتری به فروش برساند همواره یکی از دغدغه های مشتریان بوده است.

خوشبختانه در این وب سایت فروشگاهی به دلیل کسب حداقل مقدار سود، می توانید لوله های پلی اتیلن را با قیمت بسیار مقرون به صرفه ای تهیه نمایید. برای استفاده از محصولات این فروشگاه تنها کافیست به این وب سایت مراجعه نمایید و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه در تماس باشید.