لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر یکی از انواع لوله های از جنس پلی اتیلن است که قطر خارجی آن 16 میلیمتر می باشد. این لوله در فشارهای کاری مختلفی تولید می شود که می توان نمونه های کاربرد آنها را در زمین های کشاورزی و باغ ها برای آبیاری قطره ای مشاهده نمود. با توجه به ویژگی های منحصر بفرد ماده ی پلی اتیلن، کاربرد این نوع از لوله ها رو به گسترش می باشد. در این مقاله به معرفی لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر می پردازیم.

لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر

لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر که قطر خارجی آن به این اندازه است، در کلاف های 100 تا 400 متری تولید می شوند که در ساخت و طراحی آنها، استاندارد Inso 14427 در نظر گرفته می شود.

این لوله با توجه به قطر کوچکی که دارند، اغلب برای جاهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند که در ادامه به کاربردهای آنها نیز اشاره خواهیم کرد.

لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر از پرکاربرد ترین لوله های پلی اتیلنی است که با تمامی اتصالات به صورت 100 درصدی دارای سازگاری می باشد.

ویژگی های لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر

از ویژگی های لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر می توان گفت:

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: لوله پلی اتیلن 1600 میلیمتر

کاربرد های لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر

از جمله کاربرد های لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

همچنین از دیگر مشخصات لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر باید گفت استفاده از این لوله ها در زمین های کشاورزی، باغ ها و … تحت اتصالات پیچی انجام می شود که در آن از روش جوش لب به لب استفاده می گردد.

شما می توانید برای خرید این محصول، با توجه به منابع و مصالح اولیه این محصولات و وجود پالایشگاه ها و ابزارها برای ساخت آن، از شرکت های داخلی که بعضی از آنها کیفیت های بالا و مطلوبی نیز دارند، ثبت سفارش نمایید.

همچنین با توجه به نوسان قیمت ارز لازم است تا برای استعلام قیمت های دقیق تر به شرکت های تولید کننده که غالب آنها دارای وب سایت های اینترنتی می باشد، در تماس باشید.

لوله پلی اتیلن چیست؟

لوله پلی اتیلن از لوله هایی با جنس پلی اتیلن است که با نام Polyethylyne یا به طور مختصر PE شناخته می شوند. این لوله ها توسط گاز اتیلن تحت فرآیند پلیمریزاسیون سنتز می شوند. با تولید این لوله ها تحولی جدید در صنایع به وجود آمد که سبب شد تا استفاده از لوله های پلی اتیلن بجای لوله های بتنی، فلزی و چدنی و حتی فلزی جایگزین گشته و در سطح وسیعی مورد استفاده قرار گیرند.

پلی اتیلن ها مواد پرکاربردی هستند که در پالایشگاه ها فرآوری می شوند و از آنها در ساخت وسایل مختلفی از جمله ظروف پلاستیکی، کیسه های زباله ها، مخزن ها، وسایل آشپزخانه و … استفاده می شوند.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: لوله پلیکا در سنندج

انواع دسته بندی لوله های پلی اتیلن

این لوله ها که دارای جنس متفاوتی می باشند، ویژگی های برجسته ای برای استفاده در صنعت دارند که به صورت تک جداره و دو جداره یا لوله های کاروگیت مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از فاکتورهای دیگری که برای دسته بندی لوله های پلی اتیلن به کار می رود، تقسیم بندی آنها براساس قطر لوله های شان است که در دو واحد اینچ و میلیمتر تعریف می شود. این سایز بندی برحسب اینچ از 1.2 اینچ تا 16 اینچ و در سایز بندی برحسب میلیمتر برحسب 20 تا 400 میلیمتر وجود دارد که معمولا هر اینچ را در حدود 25 میلیمتر در نظر می گیرند.

در ادامه می خواهیم به معرفی یکی از انواع لوله پلی اتیلن بپردازیم که لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر نام دارد، یکی از انواع این لوله های پلی اتیلن بپردازیم.