لوله پلی اتیلن 10 میلیمتر، یکی از پرکاربردترین لوله های مورد استفاده در آبیاری زمین های کشاورزی و باغات می باشد که استفاده از آنها به دلیل داشتن وزن کم و ابعاد کوچکی که دارند از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد. با مطالعه این مقاله با ویژگی ها و همچنین مزیت های استفاده از این نوع لوله های پلی اتیلن بیشتر آشنا خواهید شد.

لوله پلی اتیلن 10 میلیمتر

لوله های پلی اتیلن بر اساس میلیمتر سایز بندی می شوند ولی بسیار از افراد سایز این لوله ها را بر اساس اینچ دسته بندی می کنند. اما در حالت کلی و در جداول استانداردهای بین المللی سایز همه لوله های پلی اتیلن بر اساس میلیمتر می باشد.

لوله های پلی اتیلن در انواع و سایزهای متنوعی در دسترس می باشند که یکی از پرکاربردترین و پرمصرف ترین لوله های پلی اتیلن، لوله های پلی اتیلن مخصوص آبیاری بوده که از آنها به عنوان لوله های تک جداره یاد می شود. لوله های پلی اتیلن مورد استفاده در آبیاری مزارع کشاورزی در سایزها و فشارهای گوناگونی در بازار وجود دارد که همگی آنها قابلیت تحمل فشارهایی بین 2 تا چهل اتمسفر را دارند که میزان این تحمل به نوع مواد اولیه مورد استفاده و همچین ضخامت لوله ها بستگی دارد. در واحد های کشاورزی و برای آبیاری بخش های اصلی، نیمه اصلی و فرعی لوله های پلی اتیلن کاربرد دارند. به طوری که لوله پلی اتیلن آبیاری دانسیته بالا برای آبیاری با تحت فشار و لوله پلی اتیلن با دانسیته پایین برای آبیاری قطره ای و با فشار کم استفاده می شود.

به طور کلی لوله های پلی اتیلن آبیاری در سایزهای 10، 16، 32 و 50 میلیمتر وجود دارند و در اینجا می خواهیم به بررسی ویژگی ها و کاربردهای لوله پلی اتیلن 10 میلیمتر بپردازیم. لوله پلی اتیلن 10 میلیمتر به نوعی از لوله های آبیاری گفته می شود که عمدتا در کلاف های 100، 200 و 400 متری تولید و در دسترس می باشند. لوله‌های پلی اتیلن سایز 10 میلیمتر در آبیاری زمین های کشاورزی، باغ و گلخانه ها به عنوان لوله های فرعی استفاده می شوند و به راحتی می توان انواع دریچه ها و دریپ هایی که در بازار می باشند را بر روی آنها نصب کرد. این نوع از لوله های پلی اتیلن به طور صد در صد با تمام اتصالات استاندارد می باشند.

لوله پلی اتیلن چیست؟

لوله پلی اتیلن همانطور که از عنوان آن مشخص است، به لوله ای گفته می شود که از جنس پلی اتیلن بوده که این پلی اتیلن باعث خواص بسیار زیادی را در لوله ها به وجود می آورد که سبب می شود استفاده از آنها در مصارف گوناگون مزیت های زیادی داشته باشد. از مهمترین مزیت های استفاده از انواع لوله های پلی اتیلن می توانیم به کیفیت بسیار بالا، سهولت در بارگیری، قابل اطمینان بودن، حمل و نقل راحت لوله به دلیل برخورداری از وزن پایین و امکان نصب راحت اشاره کنیم. علاوه بر این لوله های پلی اتیلن به دلیل شعاع خمش بسیار خوبی که دارند در دماهای پایین از مقاومت بسیار خوبی برخوردار می باشند.

کاربرد لوله پلی اتیلن 10 میلیمتر

لوله پلی اتیلن 10 میلیمتر به عنوان سیستم آبیاری تحت فشار، سیستم آبیاری قطره ای، آبیاری معمولی، سیستم آبیاری بارانی، سیستم آبیاری لینیر، سیستم آبیاری رول لاین و سیستم آبیاری سنتر پیوت کاربرد دارد.

مزایای لوله پلی اتیلن سایز 10 میلیمتر

یکی از مهمترین مزیت های لوله پلی اتیلن 10 میلیمتر، وزن و حجم بسیار پایین آنها می باشد که این امر باعث سهولت در نصب و جابجایی آنها می شود. لوله های پلی اتیلن 10 میلیمتر در برابر اشعه ماوراء بنفش، مواد اسیدی و شیمیایی مورد استفاده در فعالیت های کشاورزی مقاومت بالایی دارد. این نوع لوله ها را به راحتی می تواند در بخش های سطحی و همچنین عمق خاک نصب کرد و در هنگام نصب مقاومت بسیار بالایی در برابر کشش دارند. یکی دیگر از مزیت های استفاده از این لوله ها، مقرون به صرفه بودن آنها می باشد. لوله پلی اتیلن 10 میلیمتر، بهترین لوله برای کشت های فصلی بوده و برای نگهداری از آنها در انبار به فضای بسیار ناچیزی نیاز می باشد.

قیمت لوله پلی اتیلن 10 میلی متر

لوله های پلی اتیلن آبیاری، مانند لوله پلی اتیلن آبیاری 10 میلیمتر قیمت بسیار کمتری در مقایسه با سایر لوله های پلی اتیلن دارند. از مهمترین دلایلی که سبب پایین بودن قیمت نوع از لوله های پلی اتیلن شده است؛ سایز کوچک، استانداردهای راحت و آسان فرایند تولید و همچنین تنوع بسیار زیادی که در مواد اولیه این نوع از لوله های پلی اتیلن وجود دارد، می باشند. یکی از مهمترین عواملی که بر قیمت لوله پلی اتیلن سایز 10 میلیمتر تاثیر گذار است، میزان تولید کارخانه مورد نظر می باشد. به طوری که آن کارخانه ای که خط تولید آن به طور دائم فعال است در مقایسه با آن کارخانه ای که تنها چند روز در ماه کار می کند، قیمت مناسب تری را برای لوله های پلی اتیلن تولید شده در نظر میگیرد.