لوله پلی اتیلن کلافی تنها لوله ای است که به صورت کلافی وجود دارد. مواد اولیه استفاده شده در تولید این لوله ها را می توان به سه گروه مواد pe63، pe80 و pe100 تقسیم کرد. جدیدترین نوع آن pe100 است که لوله های تولیدی بسیار نازک با مقاومت بالا و وزن کم است. عوامل موثری بر کیفیت لوله های پلی اتیلن تاثیر می گذارد که از جمله آن ها می توان به نوع مواد اولیه، فرآیند تولید این لوله ها و ماشین آلاتی که در تهیه آن ها سهیم هستند، بار دینامیکی و بار استاتیکی، دمای محیط قرار گرفته لوله در آن اشاره کرد.

لوله پلی اتیلن کلافی چیست؟

لوله پلی اتیلن کلافی از جنس لوله پلی اتیلن معمولی است و تفاوتی که با آن دارد این است که به صورت کلافی بوده و سبب می شود که نیاز به جوشکاری در پروژه ها کاهش یافته و در نتیجه در هزینه ها صرفه جویی می گردد.

لوله پلی اتیلن کلافی در سایزهای مختلف از 100 تا 400 متر و با فشارهای مختلف تولید شده است. فشارهای کاری متحمل شده در این لوله ها بین 2 تا 40 بار است.

مزایای لوله های پلی اتیلن کلافی

بر اساس دلایل زیر بهتر است که از لوله های پلی اتیلن کلافی در پروژه های خود استفاده کنید:

لوله پلی اتیلن کلافی در چه مواردی کاربرد دارد؟

کاربرد لوله پلی اتیلن کلافی در صنایع مختلف و بر اساس نیاز پروژه است. عمده استفاده از این لوله برای انتقال مایعات از جمله آب است.  سایر کاربردهای آن عبارتند از:

قیمت لوله های پلی اتیلن کلافی

قیمت لوله پلی اتیلن کلافی بر اساس متراژ مورد نظر و مشابه با قیمت لوله پلی اتیلن معمولی محاسبه می شود. عواملی بر تعیین قیمت این نوع لوله موثر است که عبارتند از:

انواع لوله های پلی اتیلن کلافی

لوله های پلی اتیلن کلافی انواع مختلفی دارند از جمله: