لوله پلی اتیلن سایز 355 میلیمتری از جمله پرکاربردترین لوله های پلی اتیلن است که وزن سبکی داشته و در برابر اشعه UV مقاومت خوبی دارد. این نوع محصولات پلی اتیلنی به سهولت و سرعت بالا نصب شده و امکان جاسازی در عمق خاک و یا روی سطح خاک را دارند، قابلیت انعطاف پذیری داشته و در برابر فشارهای ناشی از زلزله، رانش زمین و یا ضربات وارد آمده مقاومت خوبی را از خود نشان می دهند. بر خلاف سایر لوله ها نشتی و خوردگی نداشته و سال های زیادی مورد استفاده قرار می گیرند.

معرفی لوله پلی اتیلن سایز 355 میلیمتر

لوله های پلی اتیلن با مقیاس 355 میلیمتر یکی از سایز های کم بار و البته پر مصرف لوله های پلی اتیلنی هستند که برای انتقال دادن سیالات به شکل مایع و خاصیت غیر اسیدی بودن مورد استفاده قرار دارند.

لوله پلی اتیلن سایز 355 میلیمتر معمولا در فشارهای کاری معادل ۵_۲۵ اتمسفر و نیز در شاخه هایی به اندازه ۶ و ۱۲ متری ساخته می شوند. امروزه لوله پلی اتیلن سایز 355 میلیمتری جایگاه خوبی را برای استفاده های تحت فشار به خود اختصاص داده است. محصولات پلی اتیلن با داشتن ویژگی های مخصوص و مزایای فراوانی که دارند توانسته جایگزین بسیار خوبی برای نمونه های مختلفی از لوله ها مانند لوله های فلزی، چدنی و همینطور لوله های پی وی سی باشند، خوب است بدانید یکی از مهمترین مزایای این دسته از لوله ها، تولید محصولی متناسب با درخواست مشتریان می باشد.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: لوله پلی اتیلن 250 میلیمتر

ویژگی لوله های پلی اتیلن  سایز ۳۵۵ میلیمتر

سایز، ضخامت و وزن لوله های پلی اتیلن مانند لوله پلی اتیلن سایز 355 میلیمتر معمولا مطابق با استاندارد DIN 8074 و همچنین ISIRI 1331 و بر اساس ISIRI 14421  مشخص می شود. این نوع محصولات پلی اتیلنی ساخته از مواد PE100 در شرایط دمایی و فشار تنظیم شده ای تولید و دسته بندی خواهند شد. برخی از لوله های پلی اتیلن در برابر اشعه UV محافظت شده هستند و به غیر از لوله های انتقال دهنده مایعات برخی دیگر تنها مختص انتقالات گاز می باشند.

کاربرد لوله پلی اتیلن سایز 355 میلیمتر

امروزه به دلیل مزایای بیشماری که این محصولات پلاستیکی در اختیار مصرف کنندگان قرار داده اند، بسیاری از صنایع و سازمان ها سعی کرده برای خطوط انتقالات از لوله های پلی اتیلن استفاده کنند، به طور کلی لوله های پلی اتیلن با سایز ۳۵۵ میلیمتری برای خطوط اصلی، انتقال سیالات مانند انتقال آب و همچنین انشعابات،  تاسیسات شهری و تقسیم بندی آب مورد استفاده قرار میگیرند. غالبا برای اتصال دادن  این نوع محصولات پلی اتیلنی از روش بات فیوژن و یا جوش لب به لب و همینطور از اتصالات الکتروفیوژن به کار برده می شود.

بنابراین متراژهای مختلفی از لوله پلی اتیلن سایز 355 میلیمتری به راحتی برای سیستم های آتش نشانی، سیستم های انتقال دهنده سیالات مجاز تحت فشار و البته انتقال آب دریا به کار گرفته می شوند.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: لوله پلیکا در تهران

مزایای لوله های پلی اتیلن با اندازه ۳۵۵ میلیمتر

این نوع لوله های مدرن در برابر هر نوع ماده اسیدی و مواد شیمیایی دیگر مقاوم بوده و در عمق زمین و یا سطح خاک قابل نصب شدن هستند.

وزن سبکی داشته و در برابر کشش و ضربات وارد آمده سختی قابل توجهی دارند، کم حجم بوده و در بسیاری از کاربردها مقرون به صرفه می باشند، برای کشت های فصلی در زمینه کشاورزی انتخاب مناسبی به حساب می آیند. در زمان نگهداری فضای کمتری نسبت به لوله های فلزی اشغال می کنند،  در طول های زیاد هزینه اتصالات و بهره برداری از آنها بسیار کم می باشد.

سایز بندی لوله های پلی اتیلن

کارخانجات تولید کننده لوله های پلی اتیلن این محصولات را مطابق با معیار میلیمتر تولید می کنند اما برخی از افراد اینچ را برای سایز بندی لوله های پلی اتیلن در نظر می گیرند. در حقیقت این سایز بندی لوله ها پلی اتیلن است که آنها را از یکدیگر متفاوت می کند، به فرض مثال لوله های تکجداره به سایز ۷۵ میلیمتر ساخته می شوند اما لوله های دوجداره سایز متفاوتی خواهد داشت.

بهتر است بدانید تولید لوله های پلی اتیلن در سایز های متنوع هر یک نیازمند خط تولید و ماشین آلات مخصوصی هستند، مثلا خط تولید لوله های پلی اتیلن با سایز ۱۶ میلیمتر این توانایی را داشته تا لوله هایی با سایز ۹۰_۱۱۰ میلیمتر را تولید کند.  معمولا خط های تولید معمولی می توانند لوله های پلی اتیلن تا سایز ۷۳۰ میلیمتر را تولید کنند، البته در خطوط تولیدی لوله های پلی اتیلن در سایزهای مختلف می بایست ادوات انتهای خط در اندازه ای استاندارد متناسب باشند تا اینکه لوله هایی استاندارد و با کیفیت تولید شود.