لوله پلی اتیلن سایز 280 میلیمتر یکی از انواع لوله های پرکاربرد پلی اتیلن است که امروزه به واسطه ویژگی هایی که دارد، برای کاربردهای مختلفی استفاده می شود. این لوله دارای قطر خارجی 280 میلیمتر است که می تواند برای فشارهای ضعیف مورد استفاده قرار گیرد. در این مقاله بیشتر به این لوله پلی اتیلن می پردازیم.

لوله پلی اتیلن سایز 280 میلیمتر

این لوله که قطر اسمی خارجی آن 280 میلیمتر می باشد، از مواد PE100 ساخته شده است که طول آنها معمولا در حدود 12 متر می باشد. این لوله پلی اتیلن سایز 280 میلیمتر طبق جدول استاندارد Inso 14427 تولید می شود که برای کاربردهای مختلف استفاده می شود. این لوله ها قادر هستند تا با روش جوش لب به لب یا همان بات فیوژن و همینطور با استفاده از اتصالات الکتروفیوژن به یکدیگر اتصال پیدا نمایند.

برای معرفی لوله پلی اتیلن 280 میلیمتر باید گفت، این لوله ها در فشارهای کاری مختلفی از جمله 4 اتمسفر که برای فاضلاب می باشد، 6 اتمسفر، 10، 16 و 20 اتمسفر برای کاربردهای سنگین مانند خطوط انتقال آب و هدایت سیالات نیز قابل استفاده هستند و معمولا در ابعادی مانند 6 یا 12 متر ساخته می شوند.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: قیمت لوله کاروگیت در زنجان

همچنین باید گفت این لوله ها در از متریال و گرید های مصرفی PE80/PE100 استفاده می کنند. در ادامه به  ویژگی های لوله پلی اتیلن سایز 280 و کاربرد های آن در دو تیتر جدا اشاره خواهیم نمود.

کاربردهای لوله پلی اتیلن سایز 280 میلیمتر

همانطور که گفتیم، لوله های پلی اتیلن به خاطر ویژگی ها و جنس خاصی که دارند، از آنها در کاربردهای مختلفی استفاده می شود. از جمله کاربردهای لوله پلی اتیلن سایز 280 میلیمتر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ویژگی های لوله پلی اتیلن سایز 280 میلیمتر

همانطور که گفتیم این لوله ها از پلی اتیلن ماده ای با ویژگی های خاص تولید می شود که در زمینه های مختلف تجاری مورد استقبال واقع شده است. از جمله ویژگی های این لوله های پلی اتیلن سایز 280 میلیمتری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

از جمله یکی از مشخصات لوله پلی اتیلن سایز 280 میلیمتر می توان به طول عمر آن اشاره نمود که می تواند در حدود 50 سال و در شرایط دمایی متعادل و استاندارد به درازا بینجامد. در پایان باید گفت این لوله ها در ضخامت های مختلف از 8.6 تا 25.4 و در وزن های 7.4 تا 20.3 کیلوگرم تولید می شوند.

لوله پلی اتیلن چیست؟

در واقع پلی اتیلن یک مولکول بزرگ می باشد که از زنجیره ای از پیوندهای کووالانسی مونومتری از پلی اتیلن ها ساخته شده است. این ماده که ساختار شاخه ای دارد، می تواند با توجه به ویژگی های آن دارای خاصیت های فیزیکی و مکانیکی متفاوتی باشد.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: لوله پلی اتیلن در مشهد

این لوله با توجه به اینکه از ماده ای خاص ساخته می شود، ویژگی های منحصر به فردی دارد که سبب شده است تا از آن در صنایع مختلفی استفاده شود. این لوله ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند و از موارد استفاده آنها می توان به اتصالات گازرسانی و آبرسانی اشاره نمود. این لوله ها امروزه به جای لوله های بتنی، فلزی و چدنی استفاده می شوند و ویژگی های خاص دیگری نیز دارند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

انواع لوله پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن را می توان در دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی نمود که عبارتند از:

همچنین یکی از ویژگی هایی که لوله های پلی اتیلن بر اساس آن دسته بندی می شوند، سایز آنها هستند که آن را به صورت میلیمتر و یا همچنین اینچ مشخص می نمایند. این سایز بندی ها بر اساس استاندارد INSO 14427 می باشد. یکی از این لوله ها، لوله پلی اتیلن سایز 280 میلیمتر می باشد که در ادامه می خواهیم به معرفی آن بپردازیم.