لوله پلی اتیلن سایز 25 میلیمتر، یکی از پرکاربردترین لوله های پلی اتیلن بوده که هدف اصلی از تولید آن برای استفاده به عنوان لوله هایی برای استفاده در انشعاب و انتقال گاز و همچنین لوله کشی به منظور آبیاری زمین های کشاورزی و باغات می باشد. لوله پلی اتیلن 25 میلیمتر مزایای بسیار زیادی دارد که وجود آنها باعث شده است استفاده از این لوله به شدت مورد توجه قرار گیرد. در همین راستا در این مقاله به بررسی بیشتر ویژگی های لوله پلی اتیلن سایز 25 میلیمتر پرداخته ایم.

لوله پلی اتیلن سایز 25 میلیمتر

لوله پلی اتیلن سایز 25 میلیمتر، یکی از انواع لوله های پلی اتیلن می باشد که در واقع به عنوان لوله های فرعی در آبیاری و همچنین برای انتقال آب در زمین های مختلف از جمله زمین های مخصوص کشاورزی و زراعی و همچنین به عنوان لوله انشعاب گاز تولید می شود. یکی از ویژگی های برجسته لوله پلی اتیلن سایز 25 میلیمتری این است که به راحتی می توان انواع دریچه و دریپر هایی که در بازار وجود دارند را بر روی آن نصب کرد. این نوع لوله پلی اتیلن به طور کامل با تمام اتصالات استاندارد سازگار می باشد.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: قیمت لوله کاروگیت در خرم آباد

کاربرد لوله پلی اتیلن 25 میلیمتر

همانطور که گفته شد یکی از مهمترین موارد کاربرد لوله پلی اتیلن سایز 25 میلیمتر استفاده به عنوان لوله های انشعاب گاز می باشد. علاوه بر این از این لوله ها برای آبیاری های معمولی و انتقال آب، سیستم های آبیاری قطره ای، سیستم های آبیاری تحت فشار و سیستم آبیاری بارانی نیز استفاده می شود.

یکی از نکات بسیار مهمی که خریداران لوله پلی اتیلن سایز 25 میلیمتر باید به آن توجه کنند، این است که اگر قصد دارند این نوع را به عنوان لوله انتقال گاز مورد استفاده قرار دهند باید برای آن از اتصالات الکتروفیوژن استفاده کنند. اما اگر برای مصارف دیگری بخواهند از این نوع لوله استفاده کنند، اتصالات پیچی کافی خواهد بود که معمولاً این نوع اتصال به صورت جوش لب به لب خواهد بود.

مزایای لوله پلی اتیلن 25 میلی متر

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره کردیم، مزایای بسیار زیاد این نوع لوله باعث شده است که استفاده از آن بیشتر از سایر لوله های موجود در بازار مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال یکی از مزایای بسیار مهم و قابل توجه این نوع لوله مقاومت مکانیکی بسیار خوب آن علی رغم دانسیته پایین می باشد.

علاوه بر این، مقاومت شیمیایی بالا، طول عمر مناسب، مقاومت سایشی بسیار خوب، وزن پایین، امکان حمل و نقل راحت، مقاومت بالا در برابر زلزله، عایق صوتی، قابلیت جوش پلاستیک، عایق الکتریکی و عایق حرارتی از مزیت های بسیار مهم دیگر این نوع لوله می باشد.

قیمت لوله پلی اتیلن سایز 25 میلیمتر

عوامل بسیار زیادی بر قیمت لوله پلی اتیلن 25 میلیمتر اثر می گذارد که هر کدام از آنها تاثیر متفاوتی بر قیمت نهایی این نوع لوله پلی اتیلن خواهد داشت که همین امر باعث متفاوت قیمت لوله پلی اتیلن 25 میلیمتر در کارخانه های گوناگون شده است. یکی از مهمترین عواملی که باعث تنوع در قیمت لوله های پلی اتیلن و به ویژه لوله پلی اتیلن 25 میلیمتر می شود، جنس مواد اولیه مورد استفاده در فرایند تولید آنها می باشد.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: لوله پلی اتیلن 450 میلیمتر

بدون شک کارخانه ای که در تولید لوله های پلی اتیلن خود از مواد اولیه مرغوب تر و با کیفیت تر استفاده کند، محصول تولیدی خود را با قیمت بیشتری عرضه خواهد کرد. علاوه بر کیفیت مواد اولیه میزان خلوص آنها نیز بر قیمت نهایی لوله پلی اتیلن 25 اثرگذار خواهد بود. به طوریکه هرچقدر مواد اولیه خالص تر باشد، محصول تولید شده به استاندارد ها نزدیک تر خواهد شد و در نتیجه قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

لوله پلی اتیلن چیست؟

امروزه لوله های پلاستیکی و به ویژه لوله های پلی اتیلن به دلیل خواص و مزایای زیادی که دارند، به یک جایگزین بسیار مناسب برای لوله های فلزی و فولادی تبدیل شده اند. لوله های پلی اتیلن از نوعی پلیمر به همین نام ساخته شده اند که از ساختار شیمیایی خاص و منحصر به فردی برخوردار می باشند. این نوع لوله ها مقاومت بسیار زیادی در برابر خوردگی و سایش دارند و استفاده از آنها در مقایسه به سایر لوله ها مقرون به صرفه تر می باشد.

به همین دلیل امروزه لوله پلی اتیلن رایج ترین نوع لوله برای استفاده در لوله کشی ها در مکان های مختلف می باشد. لوله های پلی اتیلن در انواع و اندازه های گوناگون تولید می شوند که یکی از پرکاربردترین آنها لوله پلی اتیلن سایز 25 میلیمتر می باشد که در ادامه این مقاله قصد داریم که شما را با ویژگی ها و کاربرد این نوع لوله پلی اتیلن بیشتر آشنا کنیم.