با توجه به اینکه امروزه استفاده از مواد پلاستیکی و به طور کلی لوله های پلی اتیلن زیاد شده است مشاهده می ‌شود که در حال حاضر انواع مختلفی از این لوله ها از جمله لوله پلی اتیلن سایز 110 میلیمتر در بازار به فروش می ‌رسد. جهت اطلاع از کاربرد این لوله ها و مشخصات آن بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

لوله پلی اتیلن سایز 110 میلیمتر

لوله های پلی اتیلن از آن دسته از لوله های پرکاربرد است که با بالاترین استانداردهای کیفی تولید می شود. این لوله ها در حال حاضر به عنوان جایگزینی مناسب برای لوله های پی وی سی، جی آر پی، فلزی و چدن در بازار موجود بوده و توانسته نظر مشتریان را به خود جلب نماید. در این بین لوله پلی اتیلن ۱۱۰ میلیمتر یکی از انواع این لوله ها بوده که قطر اسمی خارجی آن ۱۱۰ میلیمتر می باشد. این لوله ها در کلاف های ۱۰۰, ۲۰۰ و ۴۰۰ متری تولید می شود.

کاربرد لوله پلی اتیلن سایز 110 میلیمتر

به طور کلی می توان گفت مهمترین کاربرد لوله پلی اتیلن سایز 110 میلیمتر به عنوان لوله فرعی در آبیاری و انتقال آب در زمین‌ های کشاورزی می باشد. این نوع لوله در آبیاری باغات نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌ گیرد. به طوری که استفاده از لوله پلی اتیلن ۱۱۰ میلیمتر جهت آبیاری تحت فشار، آبیاری قطره ای، آبیاری بارانی و آبیاری سنترپیوت بسیار مناسب می باشد. در این خصوص باید توجه داشته باشید که جهت اتصال این لوله ها برای آبیاری و آبرسانی جهت کشاورزی، لازم است که از اتصال پیچی جهت وصل کردن لوله های پلی اتیلن ۱۱۰ میلیمتر استفاده شود. البته روش جوش لب به لب نیز در این مورد کاربرد دارد. کاربرد دیگر لوله پلی اتیلن سایز 110 میلیمتر، برای انتقال فاضلاب ساختمانی بوده که همراه با اتصال فاضلابی ۴ اتمسفر انجام می گیرد و در این روش از جوش لب به لب استفاده می شود.

مزایای لوله پلی اتیلن

به طور کلی باید توجه داشته باشید که موارد متعددی در بازار موجب شده است که امروزه انواع لوله پلی اتیلن از جمله سایز ۱۱۰ آن کاربردهای زیادی داشته باشد. از جمله مهمترین این مزایا می توان به سهولت بارگیری و حمل و نقل آسان آن به دلیل وزن پایین لوله ها اشاره کرد. این لوله ها که بسیار کم حجم است هزینه کمی داشته و در برابر پرتو فرابنفش، اسید، مواد شیمیایی و بسیاری از موارد دیگر مقاوم بوده از این‌ رو کاربرد آن در کشاورزی بسیار زیاد می باشد. لوله هایی که از بهترین مواد ساخته شده اند کارکرد دقیق و طولانی دارند و با وجود حجم کم کمترین فضای لازم را برای نگهداری در انبارها به خود اختصاص می دهند. همچنین این لوله ها قابلیت نصب در عمق و زیر خاک را داشته و در برابر کشش در هنگام نصب مقاومت زیادی دارند. از دیگر مزایای لوله پلی اتیلن سایز 110 میلیمتر می توان به عایق الکتریکی، عایق صوتی، قابلیت جوش پلاستیکی، عدم زنگ زدگی، مقاومت بسیار بالا در برابر زلزله، فساد ناپذیری و غیره اشاره نمود.

تولید لوله پلی اتیلن ۱۱۰ میلیمتر

امروزه شرکت های زیادی با توانایی بالا و با استفاده از کادر مجرب و دستگاه ‌های کاملا پیشرفته اقدام به تولید انواع لوله های پلی اتیلن از جمله لوله پلی اتیلن ۱۱۰ میلیمتر نموده اند. توجه داشته باشید لوله پلی اتیلن سایز 110 میلیمتر کابلی با فشار کاری ۶ اتمسفر و در کلاس ‌های ۱۰۰ متری تولید شده و روانه بازار می گردد که این لوله ها جهت انتقال آب مناسب نمی باشد. اما لوله فشار قوی پلی اتیلن ۱۱۰ با فشار کاری ۶، ۱۰ و ۱۶ اتمسفر در دو شکل کلافی و شاخه ای تولید می شوند گزینه مناسب برای انتقال آب بوده زیرا در مواد اولیه این لوله ها از مواد آنتی یو وی استفاده می شود.

قیمت لوله پلی اتیلن سایز ۱۱۰

در خصوص قیمت لوله پلی اتیلن در سایزهای مختلف باید توجه داشته باشید یکی از مهمترین مواردی که در این قیمت تاثیر می گذارد، سایز لوله پلی اتیلن است. همچنین شما در هنگام خرید لوله های پلی اتیلن سایز ۱۱۰ میلیمتر نیز شاهد تغییرات قیمت هستید که این امر به دلیل درجه های کیفی متفاوت لوله می باشد. طبیعتاً هر چه لوله پلی اتیلن از کیفیت بالاتری برخوردار باشد قیمت بیشتری خواهد داشت. اما اگر شما در هنگام خرید این محصول آن را از تولید کنندگان دریافت کنید می ‌توانید محصولی که دارای گارانتی می باشد را با بهترین قیمت در اختیار داشته باشید.