لوله پلی اتیلن به نوعی از لوله گفته می شود که ماده اصلی تشکیل دهنده آن نوعی پلیمر به همین نام می باشد. استفاده از لوله های پلی اتیلن در در هر نوع شرایط آب و هوایی امکان پذیر است. لوله پلی اتیلن اراک یکی از معروف ترین و بهترین لوله های پلی اتیلنی است که در کشور تولید و برای استفاده در پروژه های متنوع آبرسانی، گازرسانی و… استفاده می شود.

در ادامه این مقاله با برخی از مهمترین ویژگی ها، مشخصات و قیمت لوله پلی اتیلن اراک آشنا خواهید شد.

مشخصات لوله پلی اتیلن در اراک

لوله پلی اتیلن به نوعی از لوله گفته می شود که بیشتر برای انتقال مایعات و در برخی از مواقع برای انتقال گاز مورد استفاده قرار می گیرند. کارخانه های تولید کننده لوله پلی اتیلن این لوله ها را با توجه به نوع فشار سیال ورودی و همچنین مقدار دبی آن در ابعاد و فشارهای متنوعی تولید می کنند تا تناسب بهتری با نوع پروژه داشته باشند. یکی از بارزترین مشخصات و ویژگی های لوله پلی اتیلن استحکام بیشتر آنها در مقایسه با سایر لوله های مشابه می باشد.

لوله های پلی اتیلن به طور کلی برای استفاده در پروژه های آبرسانی، فیبرهای نوری، گازرسانی، مخابرات و خطوط برق کاربرد دارند، به همین دلیل می توان از آنها در تمامی شهرها و با هر نوع شرایط جوی و آب و هوایی استفاده کرد.

شهر اراک یکی از آن شهرهایی است که استفاده از پلی اتیلن در آن رونق بسیار زیادی دارد و شما به راحتی می توانید انواع لوله پلی اتیلن را در ابعاد و اندازه های گوناگون در دسترس خود داشته باشید.

لوله پلی اتیلن صنعتی، لوله پلی اتیلن آبیاری، لوله پلی اتیلن مشبک، لوله پلی اتیلن کاروگیت و اتصالات پیچی نمونه هایی از محصولاتی هستند که توسط کارخانه تولید لوله پلی اتیلن در اراک تولید و برای مصارف گوناگون این شهر مورد استفاده قرار می گیرند.

مزیت های استفاده از لوله پلی اتیلن اراک

در سالهای اخیر استفاده از لوله های پلی اتیلن نسبت به لوله های فولادی به شدت افزایش پیدا کرده است که دلیل اصلی آن مزیت های قابل توجهی ایست که این لوله ها از آنها برخوردار می باشند. برخی از مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن به شرح ذیل می باشد:

 

·        مقاومت بالا در برابر خوردگی

·        طول عمر و ماندگاری بالا

·        مقاوم در برابر فرسودگی

·        سازگار با محیط زیست

·        قابلیت نصب بدون نیاز به زهکشی

·        انجام اتصالات بدون هیچگونه نشت

قیمت لوله پلی اتیلن در اراک

قیمت لوله پلی اتیلن اراک بستگی به خلوص مواد اولیه آن دارد. Pe40، pe63، pe80 و pe100 از مهمترین مواد اولیه موجود در انواع لوله های پلی اتیلن و به ویژه لوله پلی اتیلن اراک هستند که میزان استفاده از آنها نقش تعیین کننده ای در قیمت تمام شده لوله پلی اتیلن دارد.

قیمت لوله پلی اتیلن در اراک برای اکثر تولید کنندگان کاملاً واضح بوده و تفاوت زیادی را بین قیمت لوله های پلی اتیلن عرضه شده توسط فروشنده های گوناگون مشاهده نخواهید کرد. از این رو اگر دیدید که در جایی لوله های پلی اتیلن با قیمت خیلی کمتری در مقایسه با سایر فروشگاه ها عرضه می شود، این احتمال وجود دارد که لوله های مورد نظر از مواد ضایعاتی و به صورت گسترده و عمده تولید و عرضه می شوند.